+48 505 388 800
+48 505 388 800
NIP 712 329 02 00
Mełgiewska 74, 20-234 Lublin

Pomiary wytrzymałości służą do określenia cech materiałów i wyznaczenia parametrów, które charakteryzują ich odkształcalność. Spośród badań wytrzymałościowych, do których zaliczamy próby rozciągania, zginania, pękania, udarności itd., nasza firma wykonuje badanie twardości polegające na wciskaniu wgłębnika diamentowego w kształcie odpowiedniej piramidy, kulki ze stali hartowanej, stożka diamentowego lub węglika spiekanego, szerzej znane jako metoda pomiaru twardości Brinella.
Badanie, którego celem jest określenie wytrzymałości materiału na pozostałe odkształcenia, które występują pod wpływem skoncentrowanych sił na małą powierzchnię materiału, jest przeprowadzane w naszym laboratorium w Lublinie za pomocą uniwersalnego urządzenia Hardmatic HH-41 do pomiarów twardości marki Mitutoyo, który również znajduje się w naszym wyposażeniu, jest lekkim, przenośnym urządzeniem, które umożliwia łatwe i dokładne zmierzenie wyrobu.
- działa na zasadzie „odbicia” (które zostało opisane w normie ASTM A 956).
- wynik pomiaru jest przedstawiany w L-skali (skala Leeba). Istnieje jednak możliwość konwersji na inną skalę twardości.
- funkcja automatycznej kompensacji mierzonego kąta pomiaru.